Spotkanie Excelsior vs FC Volendam zakończone wynikiem 4-0 na stadionie Van Donge & De Roo Stadion dnia 2024-04-12 18:00

W ostatniej kolejce Eredivisie doszło do starcia pomiędzy drużynami Excelsior i FC Volendam na Van Donge & De Roo Stadion. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali rywali 4-0. Wynik na przerwę to 2-0 dla Excelsior. Spotkanie odbyło się 3 dni temu o godzinie 18:00, czyli 2024-04-12.

Excelsior triumfuje nad FC Volendam 4-0 na Van Donge & De Roo Stadion!

Mecz pomiędzy drużynami Excelsior i FC Volendam zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy 4-0. Spotkanie to odbyło się na Van Donge & De Roo Stadion o godzinie 18:00 w ramach 30. kolejki Eredivisie.

Od pierwszego gwizdka sędziego Danny Desmond Makkelie emocje sięgały zenitu. Po kilku groźnych akcjach to gospodarze jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. W 41. minucie to L. Duijvestijn zdobył bramkę, a asystę zanotował A. Zagré, dając prowadzenie Excelsiorowi.

Nie minęło wiele czasu, gdy kolejna bramka padła. Tym razem w 43. minucie L. Lamprou zdobył gola po asyście T. Parrotta, ustalając wynik na 2-0 dla gospodarzy do przerwy.

Po zmianie stron Excelsior kontynuował swoją skuteczną grę. W 55. minucie T. Parrott podwyższył prowadzenie na 3-0 po asyście L. Duijvestijna, który wcześniej sam wpisał się na listę strzelców.

L. Lamprou w 67. minucie zapewnił kibicom jeszcze więcej powodów do świętowania, strzelając czwartego gola dla Excelsior. Asystujący przy tym M. Benita pomógł ustalić wynik meczu na 4-0 dla gospodarzy.

Mecz nie obył się bez kartek. Mimeirhel Benita (Excelsior) otrzymał żółtą kartkę w 26. minucie, podczas gdy Kenzo Goudmijn został ukarany w 90. minucie. Z kolei w barwach FC Volendam żółte kartki zobaczyli Oskar Buur (15'), Benaissa Benamar (30'), Safouane Karim (77', 90').

Spotkanie zakończyło się także dwoma czerwonymi kartkami. Troy Parrott (Excelsior) został ukarany w 85. minucie, natomiast Safouane Karim (FC Volendam) został usunięty z boiska w samej końcówce spotkania, również po dwóch żółtych kartkach.

Po tym zwycięstwie Excelsior ma przed sobą trudne spotkania z takimi drużynami jak Ajax, NEC Nijmegen i Heracles. Natomiast FC Volendam zmierzy się w kolejnych meczach z zespołami Sparta Rotterdam, Ajax i Twente.