Spotkanie FC Volendam - NEC Nijmegen, wynik 2-5

W meczu 24. kolejki Eredivisie, który odbył się 1 marca 2024 roku na Kras Stadion, FC Volendam podejmował drużynę NEC Nijmegen. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gości, którzy pokonali gospodarzy 5:2. Już w pierwszej połowie NEC Nijmegen objął prowadzenie 3:0, kontrolując przebieg gry i ustalając wynik na przerwę.

Relacja z meczu piłki nożnej FC Volendam - NEC Nijmegen

Wczorajszy wieczór na stadionie Kras Stadion zapowiadał emocjonujące starcie pomiędzy drużynami FC Volendam i NEC Nijmegen. Kibice zgromadzeni na trybunach oczekiwali z niecierpliwością, jak potoczą się losy tego spotkania w ramach Eredivisie.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 11. minucie S. Hansen z drużyny gości zapisał na swoim koncie pierwszego gola, dając NEC Nijmegen prowadzenie 1-0. Piłkarze z Volendam starali się odzyskać równowagę, lecz to K. Sano podwyższył wynik w 31. minucie, asystującemu wcześniej Hansenowi. Po chwili S. Sow ustalił wynik na 3-0 na korzyść gości, strzelając bramkę w 41. minucie.

Przerwa nie przyniosła oczekiwanego przełomu dla gospodarzy. W 49. minucie Vivaldo Semedo zdobył bramkę dla FC Volendam, skracając wynik do 1-3, ale to było krótkotrwałe uspokojenie. Róber w 78. minucie oraz B. van Rooij w 90. minucie powiększyli przewagę NEC Nijmegen na 1-5. Z. Booth zdobył honorową bramkę dla gospodarzy w 86. minucie, ale L. Olden Larsen w doliczonym czasie ustalił wynik na 2-5 dla gości.

Mecz nie obył się bez emocji, czego dowodem są żółte kartki przyznane graczom obu drużyn. Milan de Haan i Josh Flint z FC Volendam oraz Youri Baas i Rober González z NEC Nijmegen zostali ukarani przez sędziego. Czerwone kartki nie zostały w tym spotkaniu wykorzystane.

FC Volendam będzie teraz przygotowywać się do kolejnych meczów z PEC Zwolle, AZ Alkmaar i Almere City FC, podczas gdy NEC Nijmegen zmierzy się z Heerenveen, Utrechtem i PSV Eindhoven. Mecz zakończył się wynikiem 2-5 na korzyść drużyny gości, którzy zasłużenie odnieśli zwycięstwo na boisku Kras Stadion.