FC Volendam vs AZ Alkmaar, wynik spotkania - 0-4

Wczoraj, 17 marca 2024 roku o godzinie 11:15 na Kras Stadion odbył się mecz pomiędzy drużynami FC Volendam i AZ Alkmaar w ramach 26. kolejki Eredivisie. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem AZ Alkmaar, które pokonało rywali 4-0. Już w pierwszej połowie goście objęli prowadzenie 2-0, utrzymując przewagę do końcowego gwizdka sędziego.

Relacja z meczu piłki nożnej: FC Volendam - AZ Alkmaar

Wczoraj na stadionie Kras Stadion odbył się mecz pomiędzy drużynami FC Volendam a AZ Alkmaar. Spotkanie to było częścią Eredivisie, a sędzią głównym był Sander van der Eijk z Holandii. Na trybunach panowała gorąca atmosfera, a kibice obu drużyn wspierali swoich ulubieńców nieprzerwanie przez całe 90 minut.

Początek meczu był wyrównany, jednak to goście szybko przejęli inicjatywę. W 22. minucie Dani de Wit strzelił pierwszą bramkę dla AZ Alkmaar po asyście Svena Mijnansa, dając drużynie prowadzenie 1-0. Tuż po tej sytuacji, w 30. minucie, Yuki Sugawara podwyższył wynik na 2-0, a asystę zanotował Kristijan Belić.

Po przerwie goście nie zwalniali tempa. W 70. minucie Vangelis Pavlidis strzelił trzeciego gola dla AZ Alkmaar, a na 4-0 podwyższył Yuki Sugawara w 76. minucie. Gospodarze mieli trudności z przełamaniem defensywy rywali i skutecznie wykorzystywaniem sytuacji podbramkowych.

W drugiej połowie pojawiły się również kartki. Kristijan Belić otrzymał żółtą kartkę w 56. minucie, a Dani de Wit w 62. minucie, obaj gracze z AZ Alkmaar. Czerwonych kartek nie odnotowano w tej potyczce.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0-4 na korzyść AZ Alkmaar. Drużyna gości była skuteczniejsza i potrafiła wykorzystać swoje okazje, natomiast FC Volendam musi popracować nad skutecznością w ofensywie i zdefensywą. Następne spotkania obu zespołów zapowiadają się interesująco, a kibice już teraz nie mogą się doczekać kolejnych emocji na boisku.