FC Volendam kontra PEC Zwolle, wynik meczu: 0-5

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami FC Volendam i PEC Zwolle zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gości. Pomimo wyrównanej pierwszej połowy, PEC Zwolle zdominowało drugą połowę, zdobywając pięć bramek i zapewniając sobie pewne zwycięstwo. Mecz, który odbył się na Kras Stadion, zakończył się wynikiem 0-5 na korzyść PEC Zwolle, co przyniosło im cenne punkty w ramach Eredivisie, w 14. kolejce sezonu.

Mecz piłki nożnej: FC Volendam vs PEC Zwolle

Mecz pomiędzy drużynami FC Volendam, grającymi w roli gospodarza, a PEC Zwolle, którzy byli gośćmi, odbył się na Kras Stadion w ramach 14. kolejki Eredivisie. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:45 w dniu 2 grudnia 2023 roku.

Relacja z meczu:

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszej do ostatniej minuty. Sędzia główny Dennis Higler prowadził mecz z pełnym zaangażowaniem, pilnując rygorystycznie przestrzegania zasad gry. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć obie drużyny miały kilka okazji strzeleckich.

Druga połowa zaczęła się dynamicznie, aż w 59. minucie O. Velanas zdobył bramkę dla PEC Zwolle, asystującemu Y. Namliemu. Niespełna trzy minuty później F. Druijf podwyższył prowadzenie dla gości, a kolejne bramki padły w 67., 82. i 87. minucie, zdobywając je A. MacNulty, E. Reijnders i Nico Serrano.

Gospodarze mieli trudny wieczór, ponosząc porażkę 0-5. Calvin Twigt otrzymał żółtą kartkę w 71. minucie, a Lequincio Zeefuik dołączył do niego w 88. minucie. Na szczęście nie doszło do żadnych czerwonych kartek.

Kolejne mecze dla FC Volendam to starcia z Feyenoord, Heerenveen i Almere City FC, natomiast PEC Zwolle zmierzy się z NEC Nijmegen, Ajaxem i Watfordem.